Virüs Bilgisayar

Makale Detayları

Makale detaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz...
Huawei CEO’su HarmonyOS ile Apple’a meydan okudu

13 Eki 2019

blog details thumb

Amerika Birleşik Devletleri tarafından ambargo bombardımanına tutulan Huawei, hem cihazları ile hem de yazılımları sayesinde satış rakamlarındaki istikrarlı yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Huawei’nin CEO’su Ren Zhengfei, Apple’ın iOS platformuna karşı savaşacak. Peki neden?

Huawei HarmonyOS ile Apple iOS kozlarını paylaşacak

21 Ağustos 2019’da “savaş modu” olarak adlandırdığı dönemi başlattığını ilan eden Ren Zhengfei, Fortune dergisi ile yaptığı röportajda oldukça iddialı konuştu. Başarılı yönetici, önümüzdeki yıllarda HarmonyOS vasıtasıyla iOS’a karşı savaş açacağını ifade etti.

Sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlamak için HarmonyOS / HongmengOS işletim sistemini piyasaya süren Huawei’nin kurucusu, Apple’ın iOS yazılımına eşdeğer bir sistem geliştirebileceğine inanıyor. Şirketin bir numaralı ismi, röportajında şöyle konuştu:

“Bu sürecin 2 ila 3 yıldan az süreceğini düşünüyorum. Şirketin liderlik kanadında yer aldığımdan dolayı zaman çizelgelerini hazırlamak konusunda biraz daha ölçülü davranmam gerekiyor.”

Aksi takdirde çalışanlarıma çok fazla baskı uygulayabilirim. Bu operasyonun hayata geçebilmesi adına çalışanlarımın 2 veya 3 yıldan az bir süreye ihtiyaç duyduklarını düşünüyorum.”